اگر قصد داريد دكوراسيون و طراحي خانه تان را تغيير دهيد و ترجيح مي دهيد اين تغيير كاملا محسوس باشد، پيشنهاد مي كنيم استفاده از طيف هاي مختلف آبي را در طراحي جديد منزل تان تجربه كنيد. اين رنگ به دليل طيف هاي متنوع و بي نظيري كه دارد يكي از بهترين انتخاب ها براي طراحي و رنگ آميزي دكوراسيون جديد خانه، مبلمان و اثاثيه منزل است. طيف هاي آبي به آن دليل كه بخش بزرگي از رنگ طبيعت، درياها، اقيانوس ها و آسمان را به خود اختصاص مي دهد يكي از زيباترين رنگ ها براي ايجاد صلح، آرامش و فضاي ايمن براي اعضاي خانواده است.

  • يخي براي اتاق كار

رنگ آبي يخي يا آبي خنك از جمله رنگ هايي است كه علاوه بر انتقال انرژي هاي آرام بخش و ملايم به افراد، موجب بزرگ تر به نظر رسيدن فضاي اتاق يا محل كارتان مي شود. به گفته كارشناسان اين رنگ بهترين انتخاب براي اتاق خواب، اتاق كار و به طور كلي محل كار در اداره هاست. انتخاب مبلمان و اثاثيه سفيد در زيباتر جلوه دادن اين نما بسيار مؤثر است.

  • دريا و آسمان براي حس رمانتيك

استفاده از تركيبي از طيف هاي آبي كه تداعي كننده آبي آسمان ها و آبي درياهاست يكي از رمانتيك ترين فضاهايي است كه هر خانه اي به آن نياز دارد. طراحان دكوراسيون به اين منظور از تمام طيف هاي رنگ آبي از ملايم ترين تا پررنگ ترين آن در رنگ آميزي ديوارها، پاركت، فرش، روكش صندلي ها، لوستر و حتي طراحي تابلوهاي اتاق استفاده مي كنند. در اين مرحله، طراحان از روشن ترين طيف هاي آبي براي رنگ آميزي ديوارها و روكش مبلمان و از تيره ترين طيف هاي اين رنگ براي پاركت و فرش اتاق و همين طور رنگ ميز ناهارخوري استفاده مي كنند.

  • «آبي اقيانوس» براي اتاق نشيمن

نگاه كردن به ديوارهايي كه با رنگ آبي اقيانوسي پوشانده شده اند، مخاطب را به ياد آب هاي آرام و امواج درياها و اقيانوس ها مي اندازد و حس آرامش به او منتقل مي كند. بسياري از طراحان بر اين باورند كه رنگ «آبي اقيانوس» رنگ صلح و آرامش است و بهتر است در فضاهايي از خانه استفاده شود كه افراد بيشتر در آن مكان ها براي گفت وگو و تبادل نظر جمع مي شوند. اتاق نشيمن، اتاق پذيرايي و آشپزخانه از جمله بهترين مكان ها براي اين رنگ است.

  • چگونه خوابي آرام را تجربه كنيم

به اعتقاد طراحان دكوراسيون، رنگ آبي آسماني يكي از بهترين رنگ ها براي فضاي اتاق خواب است. زيرا تماشاي اين رنگ موجب آرامش اعصاب و از بين رفتن تنش هاي روحي شده و فرد را براي خوابي آرام و بي دغدغه آماده مي كند. استفاده از آبي آسماني براي ديوارها و درنظر گرفتن رنگ هاي سفيد، شكلاتي، كاهي و آبي روشن براي تخت، تشك، پتو، بالش و ديگر اثاثيه اتاق به تقويت اين آرامش كمك زيادي مي كند.

  • قفسه چوبي شيك و زيبا

يكي از بهترين انتخاب ها براي دكوراسيون داخل اتاق نشيمن يا اتاق كار استفاده از قفسه هاي چوبي با رنگ آبي است كه از آن مي توان براي نگهداري كتاب، اشياء قديمي آبي رنگ، بلور هاي آبي يا سفيد استفاده كرد. اين قفسه جلوه بسيار زيادي به اتاق هايي كه با رنگ آبي روشن رنگ آميزي شده اند مي دهد.

  • بلورهاي آبي را فراموش نكنيد

استفاده از بلورهاي آبي رنگ و شفاف تاثير زيادي در نما و جلوه اتاق شما خواهد داشت. شايد استفاده از 2 تا 3 نمونه از بلورهاي آبي رنگ در نقاط مختلف اتاق؛ روي ميز يا قفسه چوبي يا روي ميز ناهارخوري به افزايش ميزان جذابيت اتاق كمك كند.

  • بهترين گزينه

فراموش نكنيد كه انتخاب مبلمان آبي متناسب با طيف رنگي اتاق به زيباتر شدن و جذابيت اتاق و محل كار شما خواهد افزود. بنابراين بهتر است از مبلمان و اثاثيه اي براي دكوراسيون مكان مورد نظر خود استفاده كنيد كه هارموني زيبايي با خود به همراه داشته باشد.

9461_243.jpg

9462_718.jpg

9463_512.jpg