اگر قصد دارید دکوراسیون و طراحی خانه تان را تغییر دهید و ترجیح می دهید این تغییر کاملا محسوس باشد، پیشنهاد می کنیم استفاده از طیف های مختلف آبی را در طراحی جدید منزل تان تجربه کنید. این رنگ به دلیل طیف های متنوع و بی نظیری که دارد یکی از بهترین انتخاب ها برای طراحی و رنگ آمیزی دکوراسیون جدید خانه، مبلمان و اثاثیه منزل است. طیف های آبی به آن دلیل که بخش بزرگی از رنگ طبیعت، دریاها، اقیانوس ها و آسمان را به خود اختصاص می دهد یکی از زیباترین رنگ ها برای ایجاد صلح، آرامش و فضای ایمن برای اعضای خانواده است.

  • یخی برای اتاق کار

رنگ آبی یخی یا آبی خنک از جمله رنگ هایی است که علاوه بر انتقال انرژی های آرام بخش و ملایم به افراد، موجب بزرگ تر به نظر رسیدن فضای اتاق یا محل کارتان می شود. به گفته کارشناسان این رنگ بهترین انتخاب برای اتاق خواب، اتاق کار و به طور کلی محل کار در اداره هاست. انتخاب مبلمان و اثاثیه سفید در زیباتر جلوه دادن این نما بسیار مؤثر است.

  • دریا و آسمان برای حس رمانتیک

استفاده از ترکیبی از طیف های آبی که تداعی کننده آبی آسمان ها و آبی دریاهاست یکی از رمانتیک ترین فضاهایی است که هر خانه ای به آن نیاز دارد. طراحان دکوراسیون به این منظور از تمام طیف های رنگ آبی از ملایم ترین تا پررنگ ترین آن در رنگ آمیزی دیوارها، پارکت، فرش، روکش صندلی ها، لوستر و حتی طراحی تابلوهای اتاق استفاده می کنند. در این مرحله، طراحان از روشن ترین طیف های آبی برای رنگ آمیزی دیوارها و روکش مبلمان و از تیره ترین طیف های این رنگ برای پارکت و فرش اتاق و همین طور رنگ میز ناهارخوری استفاده می کنند.

  • «آبی اقیانوس» برای اتاق نشیمن

نگاه کردن به دیوارهایی که با رنگ آبی اقیانوسی پوشانده شده اند، مخاطب را به یاد آب های آرام و امواج دریاها و اقیانوس ها می اندازد و حس آرامش به او منتقل می کند. بسیاری از طراحان بر این باورند که رنگ «آبی اقیانوس» رنگ صلح و آرامش است و بهتر است در فضاهایی از خانه استفاده شود که افراد بیشتر در آن مکان ها برای گفت وگو و تبادل نظر جمع می شوند. اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و آشپزخانه از جمله بهترین مکان ها برای این رنگ است.

  • چگونه خوابی آرام را تجربه کنیم

به اعتقاد طراحان دکوراسیون، رنگ آبی آسمانی یکی از بهترین رنگ ها برای فضای اتاق خواب است. زیرا تماشای این رنگ موجب آرامش اعصاب و از بین رفتن تنش های روحی شده و فرد را برای خوابی آرام و بی دغدغه آماده می کند. استفاده از آبی آسمانی برای دیوارها و درنظر گرفتن رنگ های سفید، شکلاتی، کاهی و آبی روشن برای تخت، تشک، پتو، بالش و دیگر اثاثیه اتاق به تقویت این آرامش کمک زیادی می کند.

  • قفسه چوبی شیک و زیبا

یکی از بهترین انتخاب ها برای دکوراسیون داخل اتاق نشیمن یا اتاق کار استفاده از قفسه های چوبی با رنگ آبی است که از آن می توان برای نگهداری کتاب، اشیاء قدیمی آبی رنگ، بلور های آبی یا سفید استفاده کرد. این قفسه جلوه بسیار زیادی به اتاق هایی که با رنگ آبی روشن رنگ آمیزی شده اند می دهد.

  • بلورهای آبی را فراموش نکنید

استفاده از بلورهای آبی رنگ و شفاف تاثیر زیادی در نما و جلوه اتاق شما خواهد داشت. شاید استفاده از ۲ تا ۳ نمونه از بلورهای آبی رنگ در نقاط مختلف اتاق؛ روی میز یا قفسه چوبی یا روی میز ناهارخوری به افزایش میزان جذابیت اتاق کمک کند.

  • بهترین گزینه

فراموش نکنید که انتخاب مبلمان آبی متناسب با طیف رنگی اتاق به زیباتر شدن و جذابیت اتاق و محل کار شما خواهد افزود. بنابراین بهتر است از مبلمان و اثاثیه ای برای دکوراسیون مکان مورد نظر خود استفاده کنید که هارمونی زیبایی با خود به همراه داشته باشد.

9461_243.jpg

9462_718.jpg

9463_512.jpg